ANGLIA – WALIA RODZINY | Wycieczka Szkolna Autokarem

Przygotujcie się na…

  • jeden z najwyżej ocenianych programów w ofercie wyjazdów do UK i zarazem drugi najpopularniejszy,
  • bogaty program, pełne spektrum wrażeń i to w dwóch krajach,
  • poza Londynem, na kompaktowe, niewielkie miasta co ułatwia realizację programu,
  • wiele możliwości weryfikowania swoich umiejętności językowych,
  • możliwość ćwiczenia języka angielskiego wśród rdzennych mieszkańców Wysp,
  • hostele na naszą wyłączność.

Polecane dla…

  • każdej grupy wiekowej,
  • grup o zróżnicowanych zainteresowaniach,
  • pasjonatów historii, kultury, języka angielskiego,
  • nauczycieli geografii, biologii i angielskiego,
  • grup szkolnych szukających możliwości integracji.

Top 5 powodów by jechać…

👉Stonehenge– tajemniczy krąg, który fascynuje uczonych od wieków. Samo stanięcie oko w oko z liczącym tysiące lat kamiennym kręgiem jest warte odwiedzin. Jeżeli dodamy do tego interaktywne Visitor Centre będące częścią Stonehenge, wraz z wcześniej obejrzanym przez nas filmem dokumentalnym National Geographic o jego powstaniu, wizyta będzie kompletna.

👉Roman Baths – wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, ze swoją piaskową, harmonijną architekturą, Bath robi wrażenie na przyjezdnych. Co więcej w samym centrum miasta możemy odwiedzić pochodzące z I wieku n.e. Rzymskie Łaźnie. Podczas wizyty otrzymujemy system audio guide, z których jak muzyka płynie głos lektora przenosząc nas do czasów Wielkiego Rzymskiego Imperium.

👉Rodziny – niezależnie czy trafimy do bardziej czy do mniej rozmownej rodziny, jesteśmy w angielskim domu, otoczeni przez angielskie życie. Spożywamy angielskie posiłki, przejmujemy angielskie zwyczaje. Warto wybrać tę opcję i traktować ją jako lekcję samodzielności dla uczniów, która z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Rodziny w tej części Anglii znane są ze swojej serdeczności, która przekłada się na znakomite opinie.

👉Lokalni przewodnicy – świetni przewodnicy w Cardiff i Bristolu stanowią kluczowy aspekt każdej wizyty w obu miastach. Nie ma lepszego sposobu na poznanie miast niż dzięki wiedzy lokalnych przewodników, a przewodnicy w Cardiff i Bristolu zawsze zbierają wysokie noty.

👉Bristol– największe miast tej części Anglii i jak to zawsze jest w przypadku dużych miast, są to miejsca pełne kontrastów. Bristol posiada tę przewagę, że ma do opowiedzenia kawał historii, mnóstwo edukacyjnych atrakcji i Banksy’ego, którego graffiti zdobią ściany okolicznych budynków.

👉SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI👉📞💻

DZIEŃ 1

Wyjazd

Spotykamy się o ustalonej godzinie, w ustalonym miejscu, zwykle pod szkołą. Po spakowaniu bagaży do autokaru i zajęciu swoich miejsc ruszamy w drogę.

DZIEŃ 2

Zakwaterowanie

Po nocnym przejeździe autokarem i dotarciu do Calais czeka nas przeprawa promem lub Eurotunnelem przez kanał La Manche.  Przejazd do rodziny, zakwaterowanie, odpoczynek, następnie udajemy się na posiłek.

DZIEŃ 3

Bristol

Śniadanie. Rodziny przygotowują nam lunch pakiety.

Ruszamy  na zwiedzanie Bristolu, największego miasta w południowo-zachodniej części kraju, skąd m.in. wyruszały pionierskie wyprawy do Ameryki Płn. Bristol był głównym graczem w niechlubnym handlu niewolnikami, w Bristolu produkowane były ponaddźwiękowe concordy, tam wykonano pierwszy skok na bungee i stamtąd pochodzi kultowy artysta Banksy. Dzień zaczniemy od Bristol Guided Tour* – naszym przewodnikiem będzie lokalny artysta Duncan Mackellar, który zadba o to, by pokazać nam miasto od jak najbardziej wizualnie atrakcyjnej strony m.in. graffiti Banksy’ego, dzieła innych lokalnych artystów, ale też przybliżyć bogatą historię miasta. Jego Bristol Guided Tour to mieszanka historii, humoru i ukrytych perełek, których nie znajdziesz w przewodnikach.

Następnie udamy się na zwiedzanie najbardziej popularnej atrakcji miasta czyli ss Brunnel Great Britain*. SS Great Britain to jeden z najważniejszych statków w historii – był pierwszym na świecie dużym statkiem oceanicznym z napędem śrubowym i żelaznym kadłubem. Zaprojektował go Isambard Kingdom Brunel, legendarny inżynier, który zmienił świat transportu. Dziś statek stoi w Bristolu i jest jedną z najlepszych atrakcji miasta!


Co zobaczymy na SS Great Britain?

🔹 Pokłady pasażerskie – zobaczymy, jak podróżowali ludzie w XIX wieku, od eleganckich kabin po ciasne kajuty trzeciej klasy.
🔹 Maszynownia i śruba napędowa  – poznamy innowacyjny mechanizm, który zrewolucjonizował żeglugę.
🔹 Dziobowy taras  – poczujemy się jak XIX-wieczny pasażer na otwartym morzu.
🔹 Podwodne zwiedzanie! – spacer pod kadłubem statku, który „unosi się” na wodzie dzięki specjalnym efektom.
🔹 Muzeum Brunela – historia genialnego inżyniera i jego przełomowych wynalazków.
🔹 Autentyczne zapachy i dźwięki  – realistyczne efekty, które przenoszą w czasie!

Czas w komercyjnym centrum miasta.

Obiadokolacja. Realizacja programu edukacyjnego.

DZIEŃ 4

Stonehenge + Bath

Śniadanie. Rodziny przygotowują nam lunch pakiety. Tego dnia ruszymy daleko w głąb historii ludzkości. Stonehenge*, tajemniczy, kamienny krąg sprzed tysięcy lat, którego historia wzbudza zainteresowanie kolejnych pokoleń.

Stonehenge – najsłynniejszy kamienny krąg na świecie!

Stonehenge to jeden z najbardziej tajemniczych i fascynujących zabytków świata, położony w południowej Anglii. Powstał około 3000–2000 lat p.n.e., ale do dziś nie wiadomo dokładnie, kto go zbudował i w jakim celu. Czy było to miejsce kultu? Kalendarz astronomiczny? A może portal do innego wymiaru?

Przed wizytą w Stonehenge uczniowie pracują nad zadaniami przygotowanymi do filmu produkcji National Geographic, autorstwa naukowca Parkera Pearsona, prezentującemu teorię powstania kręgu . Dzięki temu uczniowie posiadają potrzebną wiedzę, która pozwala im na świadomą i owocną wizytę w Stonehenge.

Następnie pojedziemy do Bath, miasta w całości wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Bath zachwyca swoją urodą i kryje bezcenne zabytki pochodzące z czasów Imperium Rzymskiego. Największą atrakcją stanowią Roman Baths*, pochodzące z I w. łaźnie, które w magiczny sposób przenoszą nas prawie 2000 lat w przeszłość. Dzięki systemowi audioguide mamy możliwość dokładnego poznania historii łaźni i ćwiczenia języka angielskiego.  


Co zobaczymy w Roman Baths?

🔹 The Great Bath ♨️ – główny, parujący basen otoczony kolumnami, serce kompleksu.
🔹 Świątynia Minerwy 🏛️ – miejsce kultu rzymskiej bogini mądrości i uzdrowienia.
🔹 Rzymskie mozaiki i ruiny 🏺 – oryginalne podłogi i freski sprzed 2000 lat.
🔹 Sacred Spring 🌊 – gorące źródło o temperaturze 46°C, które od wieków zasila łaźnie.
🔹 Rzymskie artefakty ⚱️ – monety, inskrypcje i tajemnicze „klątwy” wyryte na blachach ołowianych!
🔹 Degustacja wody mineralnej 🥤 – możemy spróbować wody ze źródła (ale ostrzegamy – smakuje jak metal ).

 Obiadokolacja. Realizacja programu edukacyjnego.

DZIEŃ 5

Cardiff

Śniadanie. Rodziny przygotowują nam lunch pakiety. Tego dnia ruszamy na podbój, niezwykle młodej bo pochodzącej z 1953r. stolicy Walii, Cardiff. Dzień zaczniemy od wizyty w St Fagans, największego skansenu w kraju, gdzie na przykładach zabudowań, przywiezionych z całego kraju, pochodzących z różnych epok, możemy prześledzić jak zmieniała się Walia i życie jej mieszkańców.

St Fagans to największe muzeum na świeżym powietrzu w Walii i jedno z najlepszych w Europie! Położone niedaleko Cardiff, jest skansenem, w którym możesz przenieść się w czasie i zobaczyć, jak wyglądało życie Walijczyków na przestrzeni wieków.


Co zobaczymy w St Fagans?

🔹 Autentyczne walijskie budynki 🏡 – ponad 50 odrestaurowanych domów, farm, sklepów i warsztatów od średniowiecza po XX wiek.
🔹 St Fagans Castle 🏰 – piękna XVI-wieczna rezydencja z ogrodami w stylu włoskim.
🔹 Szkoła z epoki wiktoriańskiej 🎒 – sprawdzimy, jak wyglądały lekcje 100 lat temu!
🔹 Kaplica i kościoły ⛪ – zobaczymy, jak zmieniały się miejsca kultu w Walii.
🔹 Rzemieślnicy przy pracy 🛠️ – kowale, piekarze i garncarze pokazują tradycyjne techniki.
🔹 Farmy i zwierzęta 🐑 – spotkamy walijskie owce, kury i konie!

Następnie pojedziemy do centrum miasta, gdzie będzie czekał nas lokalny przewodnik ANG*, który pokaże nam stolicę widzianą oczami osoby tam mieszkającej, wytłumaczy zawiłości historyczne i podzieli się garścią interesujących informacji.

Na trasie miniemy Cardiff Castle, City Hall, Millenium Stadium, charakterystyczne miejskie arkady. Po zwiedznaiu centrum przejedziemy do Cardiff Bay, miejsca skąd kiedyś eksportowane były tysiące ton węgla, obecnie stanowiącego idealny przykład na skutecznie przeprowadzona miejską regenerację. Zobaczymy m.in. spektakularne centrum koncertowo-konferencyjne Millenium Centre, National Assembly.  

Obiadokolacja. Realizacja programu edukacyjnego.

DZIEŃ 6

Londyn

Wczesnym rankiem jemy śniadanie, rodziny przygotowują nam lunch pakiety, wykwaterowujemy się i z samego rana ruszamy w drogę do Londynu. Londyn – ten dzień stanowi świetny wstęp do poznania stolicy Anglii. Podczas ok 9h zobaczymy wszystkie te miejsca, z którymi kojarzymy stolicę, które tak często widzimy na zdjęciach, pocztówkach czy w szkolnych podręcznikach. Wraz z lokalnymi anglojęzycznymi przewodnikami* ruszymy na podbój Westminsteru, jednej z najważniejszych dzielnic miasta, pełnej ikonicznych zabytków i miejsc, które każdy kojarzy z Londynem.

Co zobaczymy w Westminsterze (z zewnątrz)?

🔹 Houses of Parliament  – siedziba brytyjskiego parlamentu i symbol Londynu.
🔹 Opactwo Westminsterskie  – miejsce koronacji i pochówku wielu brytyjskich monarchów.
🔹 Westminster Bridge – świetne miejsce na zdjęcia z Big Benem i Tamizą.
🔹 Downing Street 10  – siedziba premiera Wielkiej Brytanii (choć nie da się podejść blisko).
🔹 St. James’s Park  – piękny park tuż obok Pałacu Buckingham.
🔹 Pałac Buckingham  – rezydencja królewska, gdzie można zobaczyć zmianę warty.

Następnie udamy się na  Rejsie po Tamizie* z przewodnikiem opowiadającym o historii Londynu i mijanych atrakcjach m.in. Tower of London, Shakespeare’s Globe, Tate Modern czy London Bridge.

Odwiedzimy także National Gallery, w której można zobaczyć obrazy mistrzów malarstwa Europy Zachodniej, w tym obrazy francuskich impresjonistów.

Dzień zakończymy na China Town, charakterystycznej chińskiej dzielnicy, pachnącej tysiącem orientalnych potraw i na mieniącej się kolorami rozbłyskujących świateł, rozrywkowej części metropoli Leicester Square i Piccadilly Circus. 

Wyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

DZIEŃ 7

Powrót

Przyjazd pod szkołę godzinach wieczornych / nocnych.

👉SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI👉📞💻

ŚWIADCZENIA

Cena podstawowa obejmuje: 

  • transport komfortowym autokarem (rozkładane fotele, klimatyzacja, barek, DVD),
  • zakwaterowanie w rodzinach (4 noce),
  • opiekunów ze szkoły,
  • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania, lunch-pakiety, obiadokolacje),
  • realizację programu krajoznawczego,
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie TU Europa (Standard PLUS, KL 30.000 EUR, NNW 5.000 EUR, BP 500 EUR, OC 50.000 EUR),
  • gwarancję ubezpieczeniową, fundusz gwarancyjny, TFP,
  • CONCEPT BOX (opaska ICE, smycz z identyfikatorem, butelka z filtrem węglowym, peleryna przeciwdeszczowa, zestaw tour guide).

Cena podstawowa nie obejmuje: 

  • realizacji programu*,
  • dodatkowych opcji,
  • ubezpieczenia od rezygnacji.

CENY (min. 44 osoby)

LISTOPAD, GRUDZIEŃ, STYCZEŃ, LUTY2699 PLN/os.
MARZEC, KWIECIEŃ, WRZESIEŃ, PAŹDZIERNIK2799 PLN/os.
MAJ, CZERWIEC, WAKACJE, 2899 PLN/os.
REALIZACJA PROGRAMU*
1 dzień w Londynie, metro w Londynie, Rejs statkiem po Tamizie, Stonehenge, ss Brunnels, przewodnik Native Speaker w Cardiff i Bristolu, wizyta w Bath, Rzymskie Łaźnie w Bath139 GBP/os.

+ Opcje dodatkowe

PROGRAM EDU
Gry terenowe ‘zadania językowe w terenie’ (na prośbę szkoły).
Zajęcia edukacyjno-językowe.
W CENIE
FULL ENGLISH – dodatkowo płatny
Full English ‘cały wyjazd w języku angielskim’15 GBP/os.

Informacje Ogólne

Cena od (zł):
2699 PLN/os.

Termin:
Cały Rok

Liczba uczestników:
44 – 64

Zakwaterowanie:
W Rodzinach Brytyjskich

Wyżywienie:
4x śniadania, 4x lunch-pakiety, 4x obiadokolacje

Środek transportu:
Autokar